Madlá na vchodové dvere


Product was successfully added to your shopping cart.

V súčasnej dobe pri vchodových dverách rastie trend používania madiel. Dvere s madlami pôsobia už na prvý dojem honosnejšie a stávajú sa tak reprezentatívnejším kúskom majiteľa. Ich využitie je jednak estetické a tiež poskytujú vyšší komfort pri obsluhe dverí. Polohu madla je možné prispôsobiť konkrétnym potrebám či predstavám zákazníka. Dverné madlá možno využiť na vchodové dvere rodinných domov, bytových domov, kancelárií, polyfunkčných objektov atď.

V skladovej ponuke spoločnosti GAVAplast sa nachádzajú nielen obľúbené madlá s kruhovým prierezom, ale i madlá hranaté, či už so štvorcovým alebo obdĺžnikovým prierezom. Produkty sú dostupné v rôznych dĺžkach, podľa želania zákazníka. Madlá sú vyhotovené z nerezového materiálu v povrchovej úprave nerez brúsený, alebo matný. Zákazníkmi obľúbené a dizajnovo atraktívne sú tiež madlá v čiernom prevedení RAL 9005.

Ponuka madiel je v dvoch základných variantoch:

  • Vyosené madlá (šikmé nožičky)
    - sú určené pre štandardnú montáž na dverné krídlo. Madlá v krídle dverí bývajú uchytené do oceľovej výstuže, ktorej hrúbka je štandardne 2-3 mm.


  • Kolmé madlá (rovné nožičky)
    - sú určené len pre montáž na plochu dvernej výplne (už pri jej výrobe), nie je možné ich montovať na krídlo dverí. Madlá v ploche dvernej výplne uchytávame do oceľovej matice M8 x 20 mm, pôsobiace sily sa prenášajú z matice na oceľovú platňu hrúbky 3mm. Táto oceľová platňa je navrhnutá pre každý dizajn dvernej výplne zvlášť tak, aby sa neprenášali sily do skla v dvernej výplni, ale roznášali sa na veľkú plochu dvernej výplne a následne do profilu krídla.

Pri porovnaní kolmých madiel s vyosenými madlami, majú kolmé madlá viacero výhod:

  • - odpadá diagonálne namáhanie kotviacich bodov (madlo je teda pevnejšie a tak odolnejšie voči vykývaniu)

  • - v okolí zámkovej vložky sa nachádza väčší priestor pre ruky, čo umožňuje majiteľovi pohodlnejšie odomykanie dverí

  • - použitím madla osadeného na dvernej výplni umocňujeme dizajn dvernej výplne

   

položiek: 19

Pomôžeme vám s výberom?

Neviete si vybrať?

Pomôžeme vám v 3 krokoch.

Uľahčiť výber

   

položiek: 19