Product was successfully added to your shopping cart.

Obojstranne predsadené dverné výplne sú určené pre všetky hliníkové dverné výplne.

Dizajn dverí s obojstranne predsadenou dvernou výplňou dáva maximálne vyniknúť kráse dverných výplní. Dverná výplň nie je ako obvykle vsadená do krídla, ale je prilepená na krídle až po jeho viditeľné vonkajšie obrysy. Prelepenie je uskutočnené ako z exteriérovej tak aj z interiérovej strany. Dizajn dvernej výplne nie je potlačený dverným krídlom, pričom výplň je obvykle v jednej rovine s rámovým profilom.

Tepelnoizolačné vlastnosti sú výrazne lepšie oproti vloženým a aj jednostranne predsadeným dverným výplniam, nakoľko hrúbka dvernej výplne je rovnaká ako hrúbka profilového systému. Dvere tak pôsobia masívnejšie.

Porovnanie z exteriéru

GAVA Aluminium 412

Predsadená dverná výplň

Predsadená dverná výplň GAVA Aluminium 412

GAVA Aluminium 412

Vložená dverná výplň

Vložená dverná výplň GAVA Aluminium 412

Dverné krídlo po obvode priznané. Pri rovnakom rozmere dverí, je dizajn dvernej výplne viditeľne zmenšený.




Z interiérovej strany (nezobrazené) je rovnaký rozdiel: Krídlo dverí je pri použití DUO systému prekryté aj z interiéru, kým pri vloženej výplni alebo jednostranne predsadených výplniach ostáva z interiéru krídlo viditeľné.

Výhody

Rozumná voľba pre riešnie teplotných rozdielov

Exteriérovú časť jadra tvorí Jadro F a znižuje tak sily, ktorými dverná výplň dokáže pôsobiť na krídlo dverí. Stredná časť jadra je mechanicky ukotvená k interiérovej časti profilového systému. Interiérová časť jadra je nezávislá na priehyby a je doplnená o servisnú – rozoberateľnú vrstvu. Zasklenie dvernej výplne je navrhnuté tak, aby mohlo dostatočne dilatovať bez rizika odtrhnutia lepeného spoja medzi exteriérovou povrchovou doskou a zasklením.

Cenovo výhodný servis

Cenovo výhodný servis - v prípade poškodenia presklenia alebo interiérovej časti dvernej výplne je možnosť výmeny. Zákazník tak nemusí platiť za nové krídlo a novú dvernú výplň (približne 70 % z pôvodnej ceny celých dverí). Spoplatnený bude iba servisný úkon na mieste osadenia a nové izolačné zasklenie alebo servisný úkon a nová povrchová doska. Sklo je mechanicky istené a nie je možné ho vytlačiť.

Bezpečnosť proti úrazu

Bezpečnosť proti úrazu štandardné dverné výplne bývajú iba nalepené na krídlo dverí a existuje riziko natrhnutia až odtrhnutia lepidla pôsobením rozdielu teplôt. Dverná výplň je často krát veľkých rozmerov a jej vypadnutie by mohlo spôsobiť vážne zranenie. Preto každá prelepená dverná výplň GAVA s OM systémom je aj mechanicky ukotvená po obvode interiérovej strany o interiérovú komoru krídla.

Bezpečnosť proti vlámaniu

Bezpečnosť proti vlámaniu - štandardné dverné výplne bývajú iba nalepené na krídlo dverí a zlodejovi vzniká možnosť odlepenia dvernej výplne. Každá dverná výplň GAVA s DUO systémom je aj mechanicky ukotvená po obvode interiérovej strany o interiérovú komoru krídla. K zvýšenej bezpečnosti prispieva aj oceľová platňa v jadre dvernej výplne. K zvýšenej bezpečnosti prispieva aj oceľová platňa v jadre dvernej výplne. Dverná výplň je osadená z exteriérovej strany hliníkovou platňou hrúbky 3 mm.

Individuálne technické riešenie

Individuálne technické riešenie- výrobca dverí dostane od GAVA plastu presne navrhnuté riešenie na konkrétny profilový systém a na konkrétne rozmery. Eliminuje sa riziko chybného spojenia výplne s krídlom zo strany výrobcu. Výrobca dostáva hotový komplet aj s navrhnutými a správne rozmiestnenými istiacimi bodmi. Výrobca dverí má možnosť dokúpiť lepiacu sadu spolu s návodom, ktorá je špeciálne navrhnutá na lepenie takýchto systémov so zachovaním dilatačných vlastností výplne. Lepiaca sada ALLMEDIA door system (12/2014) bola vyvinutá špeciálne pre tento účel v spolupráci s f. ALLMEDIA.

Nevýhody

Cena

Vyššia cena oproti vloženým a jednostranne predsadeným dverným výplniam.

Čas

Celkový čas dodania výplne sa predlžuje o 5 pracovných dní v porovnaní s vloženou výplňou.

Podmienka: Je nutné dodržať dilatačné spojenie exteriérovej platne s profilom krídla použitím lepiaceho systému, ktorý zachováva dilatačné vlastnosti výplne (napríklad ALLMEDIA door system z 12/2014).

Galéria

Predsadená výplň GAVA Aluminium 580
Predsadená výplň GAVA Aluminium 498
Predsadená výplň GAVA Aluminium 400
Vložená výplň GAVA Aluminium 551b