Product was successfully added to your shopping cart.

Určené pre hliníkové dverné výplne bez presklenia, t.j. krídlo dverí je nepriehľadné bez presklenia.

Dizajn dverí s jednostranne predsadenou dvernou výplňou dáva maximálne vyniknúť kráse dverných výplní. Dverná výplň nie je ako obvykle vsadená do krídla, ale je prilepená na krídle až po jeho viditeľné vonkajšie obrysy. Prelepenie je uskutočnené z exteriérovej strany. Dizajn dvernej výplne nie je potlačený dverným krídlom, pričom výplň je obvykle v jednej rovine s rámovým profilom.

Tepelnoizolačné vlastnosti sú výrazne lepšie oproti vloženým výplniam, nakoľko hrúbka dvernej výplnemôže byť aj niekoľkonásobne väčšia v porovnaní s obvyklými vloženými dvernými výplňami. Dvere tak pôsobia masívnejšie.

Porovnanie z exteriéru

GAVA Aluminium 401

Predsadená dverná výplň

Predsadená dverná výplň GAVA Aluminium 401

GAVA Aluminium 401

Vložená dverná výplň

Vložená dverná výplň GAVA Aluminium 401

Dverné krídlo po obvode priznané. Pri rovnakom rozmere dverí, je dizajn dvernej výplne viditeľne zmenšený.
Z interiéru sú obe verzie rovnaké. Dverná výplň je lemovaná zasklievacimi lištami. Pokiaľ by ste chceli rovnaký dizajn aj z exteriéru (skryté krídlo) tak si pozrite obojstranne predsadenú dvernú výplň s DUO systémom.

Výhody

Cena

Cena predsadenej dvernej výplne je rovnaká tj. bez navýšenia, ako pohľadovo bežná vložená výplň s protipriehybovými opatreniami.

Rozumná voľba pre riešnie teplotných rozdielov

Jadro F znižuje sily, ktorými dverná výplň dokáže pôsobiť na krídlo dverí pri teplotných rozdieloch.

Bezpečnosť proti úrazu

Bezpečnosť proti úrazu štandardné dverné výplne bývajú iba nalepené na krídlo dverí a existuje riziko natrhnutia až odtrhnutia lepidla pôsobením rozdielu teplôt. Dverná výplň je často krát veľkých rozmerov a jej vypadnutie by mohlo spôsobiť vážne zranenie. Preto každá prelepená dverná výplň GAVA s OM systémom je aj mechanicky ukotvená po obvode interiérovej strany o interiérovú komoru krídla.

Bezpečnosť proti vlámaniu

Bezpečnosť proti vlámaniu - štandardné dverné výplne bývajú iba nalepené na krídlo dverí a zlodejovi vzniká možnosť odlepenia dvernej výplne. Každá dverná výplň GAVA s DUO systémom je aj mechanicky ukotvená po obvode interiérovej strany o interiérovú komoru krídla. K zvýšenej bezpečnosti prispieva aj oceľová platňa v jadre dvernej výplne. K zvýšenej bezpečnosti prispieva aj oceľová platňa v jadre dvernej výplne. Dverná výplň je osadená z exteriérovej strany hliníkovou platňou hrúbky 3 mm.

Čas

Celkový čas na výrobu je rovnaký ako pri vloženej hliníkovej výplni.

Technické riešenie

Výrobcovi dverí v prípade požiadavky bude dodaná lepiaca sada spolu s návodom, ktorá je špeciálne navrhnutá na lepenie takýchto systémov so zachovaním dilatačných vlastností výplne. Lepiaca sada ALLMEDIA door system (12/2014) bola vyvinutá špeciálne pre tento účel v spolupráci s f. ALLMEDIA.

Nevýhody

Technické riešenie

Pred objednaním je potrebné aby zhotoviteľ preveril možnosť mechanického ukotvenia na profile dverného krídla. Pokiaľ mu zvolený profil krídla nedovoľuje použiť nami dodávané štandardnemechanické kotvenie, tak je potrebné aby si navrhol vlastné riešenie a ukotvil interiérovú stranu výplne podľa nami odporúčaných pravidiel.

Podmienka: Je nutné dodržať dilatačné spojenie exteriérovej platne s profilom krídla použitím lepiaceho systému, ktorý zachováva dilatačné vlastnosti výplne (napríklad ALLMEDIA door system z 12/2014).

Galéria

Vložená výplň GAVA Aluminium 562
Vložená výplň GAVA Aluminium 546
Predsadená výplň GAVA Aluminium 405