Product was successfully added to your shopping cart.

Pre presklenené hliníkové dverné výplne, t.j. krídlo dverí má v sebe jedno alebo viaceré presklenia

Dizajn dverí s jednostranne predsadenou dvernou výplňou dáva maximálne vyniknúť kráse dverných výplní. Dverná výplň nie je ako obvykle vsadená do krídla, ale je prilepená na krídle až po jeho viditeľné vonkajšie obrysy. Prelepenie je uskutočnené z exteriérovej strany. Dizajn dvernej výplne nie je potlačený dverným krídlom, pričom výplň je obvykle v jednej rovine s rámovým profilom.

Tepelnoizolačné vlastnosti bývajú násobne lepšie oproti vloženým výplniam, nakoľko hrúbka dvernej výplnemôže byť aj niekoľkonásobne väčšia v porovnaní s obvyklými vloženými dvernými výplňami. Dvere tak pôsobia masívnejšie.

Porovnanie z exteriéru

GAVA Aluminium 490

Predsadená dverná výplň

Predsadená dverná výplň GAVA Aluminium 490

GAVA Aluminium 490

Vložená dverná výplň

Vložená dverná výplň GAVA Aluminium 490

Dverné krídlo po obvode priznané. Pri rovnakom rozmere dverí, je dizajn dvernej výplne viditeľne zmenšený.




Z interiéru sú obe verzie rovnaké. Dverná výplň je lemovaná zasklievacimi lištami. Pokiaľ by ste chceli rovnaký dizajn aj z exteriéru(skryté krídlo), tak si pozrite obojstranne predsadenú dvernú výplň s DUO systémom.

Výhody

Rozumná voľba pre riešnie teplotných rozdielov

Jadro je špeciálne navrhnuté tak, aby bolo nezávislé od exteriérových vplyvov. Sily dvernej výplne vplývajú na exteriérovú časť profilového systému v minimálnej miere. Zasklenie dvernej výplne je navrhnuté tak,3 aby mohlo dostatočne dilatovať bez rizika odtrhnutia lepeného spoja medzi exteriérovou povrchovou doskou a zasklením.

Cenovo výhodný servis

Cenovo výhodný servis - v prípade poškodenia presklenia alebo interiérovej časti dvernej výplne je možnosť výmeny. Zákazník tak nemusí platiť za nové krídlo a novú dvernú výplň (približne 70 % z pôvodnej ceny celých dverí). Spoplatnený bude iba servisný úkon na mieste osadenia a nové izolačné zasklenie alebo servisný úkon a nová povrchová doska. Sklo je mechanicky istené a nie je možné ho vytlačiť.

Bezpečnosť proti úrazu

Bezpečnosť proti úrazu - štandardné dverné výplne bývajú iba nalepené na krídlo dverí a existuje riziko natrhnutia až odtrhnutia lepidla pôsobením rozdielu teplôt. Dverná výplň je často krát veľkých rozmerov a jej vypadnutie by mohlo spôsobiť vážne zranenie. Preto každá prelepená dverná výplň GAVA s OM systémom je aj mechanicky ukotvená po obvode interiérovej strany o interiérovú komoru krídla.

Bezpečnosť proti vlámaniu

Bezpečnosť proti vlámaniu - štandardné dverné výplne bývajú iba nalepené na krídlo dverí a zlodejovi vzniká možnosť odlepenia dvernej výplne. Každá dverná výplň GAVA s DUO systémom je aj mechanicky ukotvená po obvode interiérovej strany o interiérovú komoru krídla. K zvýšenej bezpečnosti prispieva aj oceľová platňa v jadre dvernej výplne. K zvýšenej bezpečnosti prispieva aj oceľová platňa v jadre dvernej výplne. Dverná výplň je osadená z exteriérovej strany hliníkovou platňou hrúbky 3 mm.

Individuálne technické riešenie

Individuálne technické riešenie - výrobca dverí dostane od GAVA plastu presne navrhnuté riešenie na konkrétny profilový systém a na konkrétne rozmery. Eliminuje sa riziko chybného spojenia výplne s krídlom zo strany výrobcu. Výrobca dostáva hotový komplet aj s navrhnutými a správne rozmiestnenými istiacimi bodmi. Výrobca dverí má možnosť dokúpiť lepiacu sadu spolu s návodom, ktorá je špeciálne navrhnutá na lepenie takýchto systémov so zachovaním dilatačných vlastností výplne. Lepiaca sada ALLMEDIA door system (12/2014) bola vyvinutá špeciálne pre tento účel v spolupráci s f. ALLMEDIA.

Nevýhody

Cena

Vyššia cena oproti vloženým dverným výplniam (prípadne jednostranne predsadeným výplniam s Jadrom F a dodatkovým kotvením)

Čas

Celkový čas dodania výplne sa predlžuje o 5 pracovných dní v porovnaní s vloženou výplňou

Podmienka: Je nutné dodržať dilatačné spojenie exteriérovej platne s profilom krídla použitím lepiaceho systému, ktorý zachováva dilatačné vlastnosti výplne (napríklad ALLMEDIA door system z 12/2014).

Galéria

Predsadená výplň GAVA Aluminium 412b
Predsadená výplň GAVA Aluminium 578b
Predsadená výplň GAVA Aluminium 426