Product was successfully added to your shopping cart.

Matelux

Matelux je číre biele ploché sklo s chemicky ošetreným povrchom z jednej strany (úprava kyselinou). Vysoko kvalitná saténová povrchová úprava poskytuje sklu matelux vyvážený pomer medzi súkromím a prestupom svetla. Toto sklo jemne filtruje svetlo, uhladzuje obrysy a vytvára siluety v mnohých interiérových i exteriérových aplikáciách.

Výhody:

vzhľad - použitá technológia úpravy kyselinou zaručuje rovnorodosť povrchu skla. Tým je dosiahnutý saténový vzhľad a priesvitnosť s jemnou zrnitosťou.

ľahká údržba - na rozdiel od pieskovaných skiel je Matelux menej náchylný k tvorbe škvŕn a nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu tohto výrobku.

vysoký prestup svetla - sklo Matelux má rovnaký prestup svetla ako číre sklo, hodnota prestupu dosahuje až 90 % (v závislosti od hrúbky skla).

Bezpečnostné sklá Connex® s mliečnou fóliou

Bezpečnostné vrstvené sklo Connex® je vynikajúcim konštrukčným prvkom pre bezpečnostné zasklievanie. Vrstvené sklo sa vyrába plošným spojením dvoch a viacerých vrstiev číreho skla float s jednou či viacerými vrstvami polyvinylbutyralovej fólie (PVB fólia), ktorá môže byť číra alebo nepriehľadná. PVB fólia sa vyznačuje obzvlášť vysokou pevnosťou, adhéziou a elasticitou. Ak dôjde k rozbitiu skla, črepy sa upnú na fóliu, čím sa zníži alebo úplne vylúči zranenie osôb v dôsledku nehody alebo úmyselného útoku.

Výhody:

ochranu osôb a predmetov pred poškodením, proti krádežiam, násilným útokom. Pri vhodnom zložení je vrstvené sklo schopné klásť odpor násilným a opakovaným nárazom oceľovou guľou, sekerou alebo kladivom. Prekážka je to pasívna a preto musí byť chápaná iba ako časové zdržanie útočníka

znižuje oslnenie, odráža teplo, absorbuje zvuk, redukuje prestup UV žiarenia

vyznačuje sa stálosťou proti oderu, korózii, atmosférickým vplyvom

Matelux

Matelux

Matné bezpečnostné sklo - Connex 3.3.1

CONEX 3.3.1 s mlieč.fóliou

Zdroj informácií: Saint-Gobain Glass, AGC Glass