Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left
14. apríla 2023

Čierne madlo na dvere ako elegantný doplnok

Vaše vchodové dvere nemusia byť iba nudné a fádne. Čierne madlo na dvere je elegantným a štýlovým doplnkom, ktorý ich dizajn dokonale osvieži. A je len dobré vedieť, že máte na výber hneď viacero možností.

Pokiaľ chcete aj vy vchod do svojho domu oživiť, ste na správnej adrese. GAVA plast je partnerom, ktorý vám kvalitné čierna madlá poskytne. V tomto článku si ich predstavíme podrobnejšie.

Čierne madlo na vchodové dvere do domu je elegantné a štýlové

Vchodové dvere už dávno nie sú jednotným a stereotypným produktom. Ich dizajnové možnosti sú široké, vďaka čomu môžete popustiť uzdu svojej kreativite. Čierne madlo na vchodové dvere do domu je elegantným, štýlovým, moderným a minimalistickým doplnkom, ktorý zaujme na prvý pohľad. Málokto by povedal, že aj jednoduchý produkt môže vzhľad vášho rodinného domu tak perfektne doplniť.

Pokiaľ teda patríte k ľuďom, ktorí neobľubujú prekombinovanosť a páčia sa im skôr jednoduché, čisté línie, čierne madlo vás zaiste zaujme. A nielen vás, ale pravdepodobne aj vašich hostí. Poďme si však vaše možnosti predstaviť zbližša.

Čierné madlá na vchodové dvere

Ako rozdeľujeme naše čierne madlá?

Čierne madlá prichádzajú vo viacerých prevedeniach a dizajnoch. Podľa možnosti montáže ich rozdeľujeme na základe toho, kam sa montujú.

Montáž do krídla dverí

Vchodové dvere Irish oak

Jednou z možností montáže madla je jeho umiestnenie priamo do krídla vchodových dverí, či už plastových alebo hliníkových. Najpredávanejšie čierne madlo z našej ponuky je kruhové s tyčou v priemere 30 mm a s hrúbkou steny 1,5 mm. Ide teda o spoľahlivú kvalitu, ktorá odolá aj nepriaznivým poveternostným podmienkam. Toto čierne madlo dodávame v maximálnej dĺžke 2600 mm.

V ponuke čiernych madiel, ktoré sa montujú do krídla dverí, nájdete aj hranatý variant , ktorý ponúka ešte o čosi originálnejší vzhľad. Tyč sa dodáva s prierezom 40x20 mm, s hrúbkou a maximálnou dĺžkou rovnajúcou sa vyššie spomenutému kruhovému madlu.

Tieto čierne madlá na dvere sú označené ako vyosené, pretože majú šikmé nožičky. V krídle dverí bývajú uchytené do oceľovej výstuže, ktorej hrúbka je štandardne 2-3 mm.

Čierne madlo B1 na vchodové dvere

Nevýhodou týchto madiel je ich veľmi blízka vzdialenosť k zámkovej vložke. Znamená to pre Vás to, že máte menej manipulačného priestoru v oblasti zámkovej vložky. Pri väčšom zväzku kľúčov môžete napríklad búchať do madla a fyzicky ho poškodiť. Prípadne Vaša ruka nebude mať dostatočný priestor na komfortné ovládanie.

Z dlhodobého používania sa dá povedať, že spojovací materiál vo vyosených madlách je výrazne viac namáhaný ako pri vložených madlách, keďže na vyosené madlá pôsobí tzv. pákový efekt.

Montáž do dvernej výplne

Vchodové dvere RAL 7003

Preferovanejšou možnosťou montáže čiernych madiel je montáž do dvernej výplne. Tieto produkty takisto prichádzajú v kruhovom aj hranatom variante. Všetky čierne madlá z našej ponuky je možné inštalovať prakticky do akýchkoľvek dverných výplní od hrúbky 36 mm.

Práve táto skupina sa teší rastúcej popularite, pretože s najrôznejšími formami dverných výplní poskytuje nekonečné dizajnové možnosti, ktoré osviežia vzhľad vchodu do vášho rodinného domu.

Čierne madlo B6 na vchodové dvere

Čierne madlo je do dvernej výplne pripevnené nevyosenými, kolmými nožičkami, ktoré sa do výplne uchytávajú pomocou oceľovej matice M8 x 20 mm a pôsobiace sily sa tak prenášajú na oceľovú platňu hrúbky 3mm.

Výhodou je absencia namáhania kotviacich bodov, väčší priestor pre ruky, pohodlnejšie odomykanie dverí a v neposlednom rade unikátny dizajn, ktorý umocňuje celkový vzhľad dvernej výplne.

Čierne madlo aj pre vaše dvere

Dobrou správou je, že zaiste nájdete to správne čierne madlo aj pre vaše dvere. Ako sme sa dozvedeli v článku, možností je hneď niekoľko a je len na vás, ktorú si pre váš rodinný dom zvolíte. Opýtajte sa nás a radi vám pri výbere produktu určeného priamo pre vaše potreby pomôžeme.

Zaujali čierne madlá na vchodové dvere domu aj vás? Zdieľajte s priateľmi tento článok a ukážte im, aké majú možnosti pre skrášlenie domova.