Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left
15. augusta 2023

Vchodové dvere. Prečo do nich investovať?

Rodinný dom s drevenými vchodovými dverami

Plánovanie a stavba vlastného domu je vzrušujúcim krokom v živote každého z nás. Vybudovať svoj vlastný domov je snom mnohých a preto je dôležité venovať pozornosť každému detailu, ktorý bude mať vplyv na pohodlie a estetiku vášho nového bývania.

Jedným z detailov, ktoré by ste nemali podceniť sú aj vchodové dvere. Sú súčasťou každej domácnosti a zároveň výrazným doplnkom vášho bývania. Uvedieme si aké faktory treba zohľadniť pri výbere a prečo je investícia do vchodových dverí múdrou voľbou.

Na čo myslieť pred investíciou do vchodových dverí

Funkčnosť a flexibilita

Dvere by vás okrem svojho dizajnu mali upútať svojou funkčnosťou a flexibilitou. Treba si správne zvoliť, na ktorú stranu sa budú otvárať, či to bude ľavá alebo práva strana. Hlavné je, aby sa vám pohodlne vstupovalo a pri otváraní vám nič nezavadzalo ako napríklad interiérové dvere alebo stojan na kabáty.

Tým, že dvere sú z rôznych materiálov a výplní, ktoré významne podčiarkujú ich kvalitu, majú svoju váhu a treba zohľadniť aj ich komfort pri otváraní. Väčšina moderných dverí sa pohodlne otvára a ich váhu si ani neuvedomíte.

Termoizolačné a akustické vlastnosti

Jedným z dôležitých faktorov pri výbere sú termoizolačné vlastnosti dverí. Je to jeden z parametrov, ktorý vám zabezpečí ekologickejší chod vašej domácnosti. Veď predsa nechcete strácať financie na dokurovaní, pretože vaše dvere nebudú dostatočne funkčné. V tomto prípade Vám odporúčame vchodové dvere s prekrytím krídla dvernou výplňou, kedy je hrúbka izolácie najväčšia. Aj pri samotnej inštalácii dverí sa musí dbať na tesnosť, aby bola termoizolácia čo najefektívnejšia. V tomto Vám dopomáha aj Jadro F, ktoré je súčasťou všetkých farebných výplní od hrúbky 36mm a viac.

Rozmýšľali ste nad presklením? Žiadny problém, k dispozícii máme izolačné zasklenie trojsklo alebo štvorsklo, vďaka ktorému sa neukrátite o denné svetlo, váš domov bude nádherné presvetlený a stále tepelne izolovaný. Tvary a počet skiel si viete zvoliť podľa vlastných predstáv a potrieb v našom GAVA designer.

Hliníkové vchodové dvere s prekrytou výplňou GAVA 500 + zapustené madlo

Akustika dverí je ďalší parameter, na ktorý by ste mali myslieť pri investícii. Dvere s dobrými akustickými vlastnosťami, izolujú zvuky z vnútra aj vonka. Kvalitná akustická izolácia vám prinesie pokojnejšie prostredie, obzvlášť ak sa nachádzate v rušnej oblasti.

Dverné výplne

Bezpečnosť dverí je zabezpečená použitím kvalitných materiálov a konštrukcie. U nás používame hliníkové dverné výplne, HPL výplne alebo PVC výplne v spojitosti s jadrom dvernej výplne, ktoré sa nachádza medzi vnútornou a vonkajšou povrchovou doskou dvernej výplne. U nás v Gava používame do výplní Jadro F, ktoré sme vyvinuli a teší nás jeho úspech na základe prieskumov a preukázaných vhodných vlastností.

Jadro F – má vynikajúce termoizolačné a akustické vlastnosti. Výborne odoláva teplotným rozdielom. Presné rozloženie vrstiev jadra a výstužových prvkov je dôležité, aby jeho vlastnosti boli správne zachované. Oproti ostatným jadrám má najlepšie vlastnosti. V spojitosti s hliníkovými výplňami, HPL výplňami alebo plastovými výplňami vykazuje výborné akustické, bezpečnostná a tesniace vlastnosti. Pri výbere dverí je dôležité zvážiť aj potenciál komfortu ich ovládania. Jadro F spĺňa aj túto požiadavku, čo umožňuje jednoduché a pohodlné ovládanie bez potreby nadmerného úsilia.

Kľučky a madlá

Pri výbere vchodových dverí myslite aj na kľučku. Je to decentný, a nevyhnutný prvok, ktorý zároveň dotvorí celkový dizajn. Samotné bezpečnostné kovania, inak povedané - z vonka guľa, z vnútra kľučka, zvýšia úroveň bezpečnosti dverí. Vaše nové dvere nádherne doplnia aj madlá s bezpečnostou rozetou. Stáva sa vám, že kľúče skrývate sami pred sebou? V dnešnej modernej dobe, to už nemusíte riešiť. K dispozícii máme možnosť vstupu cez snímač odtlačkov prstov.

Prečítajte si viac o madlách ako elegantných doplnkoch.

Čierna kľučka na vchodové dvere K4

Záver

Investícia do kvalitných dverí vám poskytne bezpečnosť, tepelnú a akustickú izoláciu, vylepší estetiku domova. Vhodným výberom si navýšite aj celkovú hodnotu vašej nehnuteľnosti. Nájdite si čas a starostlivo si vyberte správne dvere, ktoré budú spĺňať všetky požiadavky a prinesú vám mnoho rokov spokojnosti.

My v Gava sa staráme o našich zákazníkov a pri výbere vám radi pomôžeme, aby sme vám vytvorili dvere na mieru pre váš vysnívaný domov.